Jedną z najpopularniejszych problemów skórnych jest trądzik. Okazuje się, że odpowiednia pielęgnacja skóry zwykle jest niewystarczająca w wypadku tej dolegliwości i trzeba zacząć zażywać pigułki na trądzik bez recepty, a w zaawansowanym przypadku konieczne mogą być leki na trądzik. Trzeba pamiętać, aby nie przesadzać z nadmiernym używaniem dermokosmetyków, które mogą nasilić istniejące już zmiany i dodać kolejnych kłopotów.

Naturalne tabletki na trądzik bez recepty
W dzisiejszych czasach apteki mają dość duży asortyment, jeśli chodzi o efektywne metody walki z trądzikiem. Chodzi tutaj przede wszystkim o tabletki na trądzik bez recepty, które mamy możliwość bezproblemowo nabyć w każdym momencie. Nie są one tak mocne jak leki na trądzik dostępne na receptę, ale w wielu wypadkach wystarczą do zwalczenia problemów skórnych. Farmaceuta zawsze służy radą, więc poleci nam odpowiednie tabletki na trądzik bez recepty. Roślinne leki na trądzik powstają w oparciu naturalnych wyciągów, które mają w składzie dobroczynne składniki aktywne. To właśnie one wykazują najmocniejsze działanie, na którym nam zależy.

Które rośliny wspomagają walkę z trądzikiem?
Skuteczną rośliną jest fiołek trójbarwny, który oczyszcza krew i przyspiesza przemianę materii, a ponadto działa moczopędnie. Dzięki takiemu działaniu zostają usuwane wraz z moczem z naszego ciała trujące produkty przemiany materii. Jest on od długiego czasu używany do zwalczania trądziku, wysypek czy egzem.
Z kolei mniszek lekarski nie tylko oczyszcza ciało, ale także wykazuje działanie zwiększające wytwarzanie żółci, a więc poprawia procesy trawienne. Skuteczna jest także zielona herbata, która jest źródłem przeciwutleniaczy zwalczających wolne rodniki. Zawarte w liściach flawonoidy mają właściwości bakteriobójcze oraz antywirusowe. Znana jest również z dobroczynnego wpływu na schorzenia przewodu pokarmowego.
Pamiętać również należy o dostarczeniu organizmowi konkretnych witamin. Witamina PP pozwala na utrzymanie stanu skóry w prawidłowej kondycji, a ponadto optymalizuje działanie przewodu pokarmowego oraz układu nerwowego. Wskazane jest także stosowanie cynku, który posiada właściwości antyoksydacyjnych, a ponadto przyśpiesza gojenie skóry, opóźnia procesy starzenia organizmu oraz bierze udział w wytwarzaniu kolagenu.