Trądzik jest uciążliwym problemem, z którym zmagają się nie tylko nastolatki. Wbrew pozorom, bardzo często i z wielu przyczyn dotyczy od również osoby dojrzałe. Stanowi źródło kompleksów, złego samopoczucia, a często też negatywnie odbija się na zdrowiu. Marzeniem osób z trądzikiem staje się wówczas gładka cera bez niedoskonałości, więc decydują się one podjąć odpowiednie działanie. Najlepiej zacząć od wykonania szeregu niezbędnych badań, a także wizyty u wyspecjalizowanego lekarza i sprawdzenia stanu organizmu. Tabletki na trądzik mogą okazać się skuteczniejsze, niż wszystkie stosowane bezpośrednio na skórę specyfiki, które działają jedynie od zewnątrz.

Pierwsza pomoc – dermatolog
Kosmetyczka niewiele może zdziałać mając do czynienia z trądzikiem. Oczywiście, pewne jego objawy można łagodzić lub zapobiegać bliznom stosując rozmaite zabiegi, jednak najczęściej konieczne staje się raczej zastosowanie właściwych tabletek na trądzik. Dermatolog powinien zlecić przeprowadzenie różnych szczegółowych badań, ponieważ często przyczyny trądziku leżą przykładowo w niewłaściwych poziomach hormonów płciowych. Wyrównanie ich poziomu nie jest trudne, ale dopóki się tego nie zrobi, żadna zewnętrzna kuracja ani suplementacja nie pomoże pozbyć się tego uciążliwego problemu.
Przy podejrzeniach, że winne są hormony, pomóc może także endokrynolog, potrafiący analizować wyniki pomiaru ich poziomów (robi się to, badając laboratoryjnie próbkę krwi). Lekarz tej specjalizacji przepisze także leki służące doprowadzeniu ilości hormonów do prawidłowych wartości.

Suplementacja
Trądzik może być także oznaką, że organizm cierpi z powodu niedoboru jakichś istotnych substancji. Specjalne tabletki na trądzik bezpośrednio uzupełniają te niedobory, a ich skład jest uzależniony jest od kondycji zdrowotnej cery. Najczęściej są źródłem takich substancji, jak witamina E, A oraz cynk – to właśnie one służą naprawie uszkodzonej skóry oraz zapobiegają powstawaniu stanów zapalnych, łagodzą i leczą też te istniejące zapobiegając powstawaniu nieestetycznych blizn. Często specjalne tabletki na trądzik zawierają też zioła – między innymi od lat znane ze swoich właściwości oczyszczających i wzmacniających, bogate w mikroelementy pokrzywę i bratka trójbarwnego.