W ciągu minionych lat ujawniło się bardzo dużo mitów odnoszących się do leczenia trądziku. Wiele osób polecało chodzenie na solarium czy zbyt intensywne kąpiele słoneczne w celu wypalenia zmian skórnych. Była to metoda dająca pozytywne wyniki krótkotrwale, gdyż w niedługim czasie trądzik aktywował się z podwójną siłą.

Jak wyeliminować wypryski? Najwięcej może dać pójście do fachowca. Lekarz specjalista chorób skóry po określeniu stanu cery i krótkim wywiadzie jest w stanie dokonać wyboru właściwego medykamentu.

Wiele osób wykorzystuje żele antybakteryjne, które zazwyczaj bardziej odbijają się ujemnie niż przynoszą wybawienie. Zmiany trądzikowe przeważnie nie są aktywowane przez drobnoustroje, tylko zmianami hormonalnymi. Te ukazują się zazwyczaj w nastoletnim organizmie. Jeżeli trądzik występuje u osoby dorosłej, wypada ponadto zrobić badania hormonów. Wypada wykorzystywać kojące preparaty myjące, które pozwolą zmniejszyć zmiany skórne.

Niejednokrotnie też czyniony jest błąd nienawilżania skóry. Mówi się, że w przypadku gdy skóra jest tłusta, to po co ją nawilżać. Właściwy krem nawilżający da możliwość zredukować wytwarzanie warstwy łoju, przyczyniającego się do powstawania wykwitów skórnych. Oprócz tego wypada cyklicznie tonizować skórę oraz precyzyjnie ją oczyszczać z makijażu np. płynem micelarnym.

Przy leczeniu wyprysków istotna jest w takim samym stopniu zdroworozsądkowy sposób odżywiania. Wytwarzanych jest wiele produktów, które mają wpływ na trądzik. Do zazwyczaj wyszczególnianych zaliczają się alkohol, papierosy, kawa i czekolada. Złe nawyki mogą przyczynić się do intensyfikację wyprysków. Skądinąd znaczące jest, aby żywność nie była zbytnio przerabiana, gdyż wykorzystanie w niej konserwantów i wzmacniaczy smaku, może wywoływać różnorodne zmiany skórne.

6 Mar Brak komentarzy admin Marchingband , ,