Trądzik na różnych częściach ciała, najczęściej na plecach, często jest tak samo dokuczliwy co trądzik ulokowany na twarzy. Pozbycie się takiego trądziku bywa bardzo utrudnione, a wszystko przez to, że do pleców mamy w sumie dość utrudniony dostęp a więc równie utrudnione może okazać się używanie kosmetyków przeznaczonych do walki z krostami.

W jaki sposób pozbyć się pryszczy z trudno dostępnych partii ciała? Trzeba się odrobinę wysilić, bo przy regularnych staraniach taki trądzik zniknie, a przynajmniej zmaleje jego intensywność. Należy jedynie zdawać sobie sprawę z tego, że różni ludzie mogą inaczej reagować na dane środki czy powszechnie znane domowe metody. Oprócz zwykłego mycia, jakie domowe sposoby na trądzik mogą okazać się przydatne ?

Jak pozbyć się wyprysków domowymi sposobami?

Jeżeli planujesz pozbyć się pryszczy domowymi metodami, możesz wykorzystać przykładowo domowe toniki z ziół i roślin o właściwościach przeciwzapalnych. Bardzo dobrze na trądzik wpływa na przykład tonik wykonany z wody oraz z soku z cytryny. Tonikiem takim należy systematycznie myć twarz, plecy lub konkretne pryszcze. Kolejną ciekawą metodą jest tonik wykonany z ogórka. Na tarce ścieramy ogórek, a następnie do tak otrzymanej masy dodajmy kilka kropli wody. Otrzymanym płynem przemywamy te miejsca, które są dotknięte trądzikiem.

Wyprysków można się pozbyć także przy użyciu aloesu – to rozwiązanie o tyle skuteczne, że aloes jest znany ze swoich łagodzących oraz leczniczych właściwości. Czysty sok z aloesu może podrażniać skórę tak więc przed jego nałożeniem należy wymieszać go z małą ilością wody i tak otrzymanym preparatem regularnie przemywać skórę.