Każdy człowiek walczący z wypryskami, chce wiedzieć, jak pozbyć się wyprysków błyskawicznie i skutecznie, a najlepiej jeszcze raz na zawsze. Niestety nie ma jednego pewnego dla wszystkich rozwiązania na problemy skórne. Na szczęście istnieją rozwiązania, które potrafią pomóc nam poradzić sobie z nieestetycznymi niedoskonałościami.

Domowe sposoby na zmiany trądzikowe

Wiele osób widząc biały czopek, który sterczy nieestetycznie na środku czoła, chce go możliwie najszybciej wycisnąć. Jest to dobry sposób pod jednym warunkiem, że zrobimy to umiejętnie i nie doprowadzimy do rozprzestrzenienia się bakterii na większe partie twarzy. Doskonalszą metodą byłoby wykonanie parówki, która ma na celu otwarcie porów skóry. Po ich otwarciu, możemy zdecydowanie łatwiej pozbyć się znienawidzonego pryszcza. W tym celu należy nalać do miski parującą wodę i umieścić twarz tuż nad parą. Aby para nie uciekała na boki, należy nakryć głowę nad miską tkaniną. Można dodać do wody ziołowe ekstrakty lub też kilka kropel dowolnego olejku eterycznego, które przyspieszą procesy oczyszczające skórę oraz dodadzą jej witalności i blasku.

Z łatwo dostępnych sposobów należy wspomnieć o wykorzystaniu na pryszcze zwykłej pasty do zębów. Działa ona w podobny sposób jak maść na trądzik, a zatem można się nią śmiało wspomóc w nagłej sytuacji. Wystarczy nałożyć pastę na zmianę skórną i pozostawić do przeschnięcia na czas 20 minut. Chodzi tutaj o wysuszenie niechcianego wągra.

Ciekawym sposobem jest także wykorzystanie powszechnej aspiryny, z której w prosty sposób można przyrządzić maseczkę przeciwtrądzikową. Potrzebować będziemy dodatkowo jogurtu naturalnego, do którego wsypiemy aspirynę rozdrobnioną na puder. Po wymieszaniu nakładamy otrzymany preparat na twarz i zmywamy go po upływie około 15 minut. Najważniejszą substancją aktywną w aspirynie jest kwas salicylowy, który wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i oczyszczające. Maść na zmiany skórne bardzo często ma w składzie właśnie owy kwas salicylowy, a zatem można rozważyć taki niedrogi sposób na pozbycie się niedoskonałości. Co bardzo ważne nie należy przesadzać z ilością tabletek podczas jednej aplikacji. Zwykle wystarczającą ilością jest parę tabletek dla otrzymania zadowalających rezultatów.